Alis Endüstriyel Ürünler Pazarlama San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti.
Serinyol Mah. Pak Sok. No: 9/3 Antakya/HATAY
info@zirvesuaritma.com.tr

Bizden Haberler

Su Arıtmada Teknik Servis Neden Önemli?

Su Arıtmada Teknik Servis Neden Önemli?

Sağlıklı ve güvenilir su tüketimi için su arıtma cihazının niteliği ve kalitesi ne kadar önemli ise, bu cihazın bakımı ve takibi de o kadar önemlidir.
Ev ve işyeri tipi su arıtma cihazı montajı,
Arıza tespit ve müdahalesi,
Müşteri cihaz bilgilendirme eğitimleri,
Fiziksel ve kimyasal su analizleri,
Servis revizyonları,
Periyodik takip ve bakımlar,
Filtre ve membran değişimleri,
Unutulmamalı ki sağlıklı ve güvenilir su tüketimi için su arıtma cihazının niteliği ve kalitesi ne kadar önemli ise, bu cihazın bakımı ve takibi de o kadar önemlidir. Şirketimiz Hatay Su Arıtma Teknolojileri teknik servis konusunda müşterilerimize en üstün kaliteyi sunarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.
 
Su Arıtma Cihazlarının Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?
 
Su arıtma cihazları kullanıcılara hem sağlıklı yaşam konusunda hem de ekonomik açıdan oldukça faydalı modern cihazlardır. Ancak bu cihazların kullanım esnasında gerekli bakımların düzenli olarak yaptırılması çok önemlidir.
 
➔         Su Arıtma Cihazı Ön Filtre Bakımı
 
Sediment filtre, granül aktif karbon ve blok karbon filtre gibi ön filtre bölümünde yer alan filtrelerin genel olarak 6 ayda bir değişimi yapılmalıdır.
 
➔         Su Arıtma Cihazı Komple Filtre Bakımı
 
Her yıl su arıtma cihazındaki filtrelerin tamamına bakım yaptırılmalıdır. Bu bakım esnasında ön filtre hariç membran filtrenin ve post karbon filtrenin değişimi yapılmalıdır.
 
Su arıtma teknik servis, bu konuda kullanıcılara yardımcı olurken aynı zamanda yol gösterici ve eğitici de olmaktadır. Şirketimiz bu konuda üzerine düşen her türlü görevi yerine getirerek sektörün liderleri arasında yer almaktadır.
 
Su Arıtma Cihazları Nasıl Temizlenir?
 
Bakım işlemleri sürecinde su arıtma teknik servis, filtrenin değişimini yaparak, teknik su kaçağı kontrollerini gerçekleştirir. Dış temizliği ise günlük olarak yapılmalıdır.
 
Bakım sürecinde gerçekleştirilen işlemler şöyledir:
 
Su vanalarının kapatılması
Filtrenin içinde bulunduğu kabın açılması
Filtre kabının içinin bol su ile temizlenmesi
Yeni filtrelerin filtre kabı içerisine yerleştirilmesi ve kabın kapatılması
Tatlandırıcının sökülerek yenisinin takılması
Ana filtrenin kabından çıkarılarak yenisiyle yer değiştirilmesi
Filtre değişimi tamamlanınca vananın tekrar açılması, şeklindedir.
 
 
Su Arıtma Teknik Servis Hizmeti Nasıl Seçilir?
 
Su arıtma sistemlerinin iyi çalışması için periyodik olarak bakımlarının yapılması önemlidir. Hele ki su gibi sağlık için en önemli bir cihazın bakımına daha fazla önem ve itina gösterilmelidir.
 
Teknik servis seçiminde firmanın profesyonel ve kaliteli hizmet vermesi çok önemlidir. Zamanında gelmekten, verilen sözlerin tutulmasına ve doğru çalışmaya kadar profesyonel çalışma prensibinde olan firmalar tercih edilmelidir.
Teknik servis seçerken birçok markaya hizmet veren firmalar tercih edilmelidir. Çünkü yedek parça açısından olsun, tamir yetenekleri açısından olsun geniş hizmet yelpazesi teknik servise deneyim ve tecrübe sunacaktır.
Kaliteli işçilik sunan firmalar tercih edilmelidir. Bakım veya tamir sırasında yedek parçalarda veya diğer işlemlerde kaliteli işçilik sunan firmalarla çalışılmalıdır. Bunu anlamanın en iyi yolu da profesyonel firma tercih etmekten geçmektedir.
Ulaşılabilirlik bir teknik servis için olmazsa olmaz bir durumdur. Eğer telefonla veya diğer iletişim araçları ile ulaşamadığınız firma hem profesyonel değildir hem de kaliteli iş sunmayacaktır.
Cihazların maksimum verimle çalışmasının önemli bir unsuru da teknik servis hizmetleridir. Bu açıdan cihaz seçiminde kalite, maliyet kadar sunulan teknik servis hizmetlerine de dikkat edilmelidir. zirvesuaritma.com.tr sitemizden bizlere ulaşarak, su arıtma teknik servis hizmetimizden faydalanabilir, teknik destek alabilirsiniz. Cihazlarınızın verimli ve güvenli çalışması için her zaman yanınızdayız.

Diğer Haberler

haberler-text
Tıkla Ara