Alis Endüstriyel Ürünler Pazarlama San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti.
Serinyol Mah. Pak Sok. No: 9/3 Antakya/HATAY
info@zirvesuaritma.com.tr

Bizden Haberler

Su Arıtma Cihazları Nedir?

Su Arıtma Cihazları Nedir?

Gelişen ve büyüyen sanayi,tarımda kullanılan ilaçlardan dolayı,suya katılan klor ve yanında getirdiği atık maddelerle birlikte çeşme suyunu kullanmamızla birlikte sindirim sistemi bozukluğu,bakteriyel enfeksiyonlara sebep olmasından dolayı sağlığımız olumsuz yönde etkilenmektedir.
Özellikle bebek,çocuk ve yaşlılarımızın bünyesindeki zayıflıklardan dolayı böbrek hastalıklarına en çok neden olmaktadır.Su arıtma cihazları ise bu gelen şebeke sularını kendilerinde bulunan ve sitemizde şuradan inceleyebileceğiniz yerde ki filtrelerden geçirerek ve en sonunda tatlandırıcı adı verilen filtreden gelen suyunuzu güvenli ve sağlıklı bir şekilde güven duyarak tüketebilirsiniz.
Su Arıtma Alkali Su Sağlar Mı?
Sitemizde inceleyebileceğiniz gibi su arıtma cihazlarımızın hepsi alkali su sağlamaktadır.Gün boyu tükettiğimiz gıdalarda, içtiğimiz çay,kahve,kola ile birlikte vücudumuzun ürettiği asit miktarı kanımızdaki 7,45 olan pH değerini düşürerek, bazik hale getirmektedir. Kanımızdaki pH değerinin düşmesi halsizlik ve yorgunluk hissinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bunun diğer etkisi ise verilemeyen kilolardır çünkü yağ yakımı yavaşlar aynı zamanda metabolizmayı etkiler.
 
Alkali su içmenin en önemli faydalarından biri de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Kanımızdaki pH değerinin alkalik duruma gelmesi, oksijen değerinin yükselmesini sağlar. Oksijenin yükselmesi enerjiyi artırır. Kilo kaybetmek için yağ yakabilmek ancak oksijen varken mümkündür.Ayriyetten kanda ki pH seviyesinin kanser açısından önemini şuradan bakarak inceleyebilirsiniz.
Su Arıtma’nın Faydaları?
Su arıtma cihazlarının yapısı gereği su da bulunan aklınıza gelebilecek bütün atıkları aşamalı olarak gerekli filtrelerde filtreleyerek arındırır.Arındırılan suya belli filtrelerde vücudumuz için yararlı olabilecek doğadaki bütün elementleri katarak sizin damak tadınıza uygun bir su arıtma çeşmenizden içebilir duruma getirir.Katılan mineraller vücudumuzun günlük olarak besinlerden aldığına takviye olarak geldiği için vücudumuzda bulunan organların sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayarak sağlıklı bir yaşam sürdürmemizi sağlar.

Diğer Haberler

haberler-text
Tıkla Ara