Alis Endüstriyel Ürünler Pazarlama San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti.
Serinyol Mah. Pak Sok. No: 9/3 Antakya/HATAY
info@zirvesuaritma.com.tr

Ürünlerimiz

Kimyasal ve Mineraller

Kimyasal ve Mineraller

Doğal antrasit, askıda katı maddeler olarak adı geçmekte suda çözünmeyen kil, çamur ve bilumum tortuların giderilmesi, içme sularında okside edilmiş durumda olan demir ve mangan giderilmesi ve kazanlarda silis kaçağının önlenmesi için kullanılmaktadır.
 Aqualine Antrasit
 
Genel olarak Antrasit, içme suyu ,atık su ve havuz suyu arıtımında doğal bir filtre malzemesi olarak basınçlı veya basınçsız filtrelerde kullanılır. Antrasit EN 12909 standartlarına göre sınıflandırılmıştır. Antrasitten sonra uygulanacak arıtım ürünlerinin tortudan korunmasını sağlar. Böylece su tortusuz, renksiz ve saydam bir görünüm kazanır. Antrasit, kuvars kum ile kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilir.
Antrasitin kirletici tutma kapasitesi standart kum filtrelerine göre daha yüksektir. Bu özelliği filtrenin servis süresini arttırırken ters yıkamada harcanan su miktarını da düşürür.
 
Kullanım Alanları;
 
– Filtrasyon sistemlerinde yatak malzemesi olarak kullanılır.
 
– Bazı endüstrilerde yakıt olarak kullanılır.
 
 
 Garnet
 
Yüksek sertlikte, yüksek yoğunlukta olan granuler bir filtre medyasıdır.
 
Genellikle aşağı akışlı filtrasyon sistemlerinin en alt medyası olarak kullanılmaktadır. 
 
Tek medyalı filtrelerde, en küçük tanecikli medyalar yoğunluk farkından ötürü en üste çıkmaktadır.
 
En küçük medyanın en yukarıda olması sebebiyle genellikle filtrasyon işlemi medyanın ilk birkaç santimetresinde olmaktadır.
 
Bu sebeple basınç kaybı hızlı bir şekilde artarak medyanın ters yıkamaya girmesini hızlandırır.
 
İdeal durum ise, en büyük tanecikli medyanın en yukarıda olması ve suyun akış yönüne doğru parçacık veya medya boyutunun azalması gereklidir.
 
Bu şekilde sudaki büyük parçacıklar en üst katmanda, orta parçacıklar medyanın orta bölümünde ve en küçük parçacıklar en alt katmanda tutularak
 
medyanın katı madde tutma kapasitesini artmaktadır. Bu şekilde daha az ters yıkama ihtiyacı gerekecektir
 
Garnet medyası spesifik yoğunluğunun 4 olması sebebiyle en ağır medya malzemesi olup 10 – 20 mikron aralığına kadar süzme yapabilmektedir.
 
Filtre kumu veya Türbidex minerali orta katman, antrasit medyası ise en az yoğunluğa ve en büyük parçacık büyüklüğüne sahip en üst katman minerali olarak kullanılmaktadır.
 
Çok katmanlı filtreler ( multi – medya) hem suda hem de atıksuda kullanılabilmektedir. Ham suyun özelliğine ve arıtılmış suyun kalitesine göre medya
 
miktarları değiştirilebilse de genellikle filtre yatağının %55’i düşük yoğunluklu minerallerden, %30’u orta yoğunlukta ve %15’i ise yüksek yoğunluklu medyadan oluşmaktadır.
 
Eğer daha ağır filtrasyon mineralleri kullanılacak ise 8 numaralı Garnet ideal bir destek yatağı görevi görmektedir.
 
FİZİKSEL ÖZELLİKLER
 
Renk: Kırmızımsı Pembe
Yoğunluk: 130 - 140 Ibs/ft3
Boyut: 0,35 x 2mm
Spesifik Ağırlık: 3,8 - 4,2 g/cm3
Uniform Katsayısı: 1,3 - 1,5
Silika İçeriği: Minimum
Asid Çözünürlüğü: Minimum

 

TEKLİF AL FORMU

FORMU GÖNDER

Diğer Ürünlerimiz

Su arıtma sektörüne kaliteli ekipmanları uygun fiyatla sunma yolunda ilerlemekte ve her geçen gün ürün portföyümüzü genişletmekte, müşterilerimize yüksek kalitede hizmet sunmaya devam etmekteyiz.
Tıkla Ara