Alis Endüstriyel Ürünler Pazarlama San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti.
Serinyol Mah. Pak Sok. No: 9/3 Antakya/HATAY
info@zirvesuaritma.com.tr

Ürünlerimiz

Filtrasyon Sistemleri

Filtrasyon Sistemleri

Multimedya kum filtre sistemleri, suyun içerdiği askıda katı maddeleri, bulanıklığı ve diğer partikülleri uzaklaştırmak amacı ile kullanılır.
Kum Filtrasyon Sistemleri
 
Sistem granül büyüklükleri farklı, birden fazla katmanın gövde içine yerleştirilmesi ile oluşturulur.
 
Multimedya kum filtre sistemi, katı maddeleri sudan ayırmasının yanı sıra ikinci bir görevi kendisinden sonra konumlandırılacak olan ekipmanı korumasıdır.
 
Filtrasyonu iyi yapılmış bir kum filtre sisteminde diğer su arıtma filtrelerine gidecek olan yük minimize edileceğinden tüm su arıtma ekipmanlarının ömrü uzatılmış ve verimliliği artırılmış olacaktır.
 
Multimedya kum filtre sistemleri, proses suyu ve içme suyu arıtımında ön arıtma olarak veya atık su arıtma sistemlerinden çıkan arıtılmış suyun bulanıklılığının giderilmesinde de kullanılırlar.
 
Multimedya kum filtre sistemleri, filtrasyon ihtiyacınızı karşılayacak çeşitli kapasiteler ve hızlar için en uygun çözümü sunmaktadır. İşletim rahatlığı ve servis desteği ile optimum süre çalışırlar.
 
Multimedya kum filtre sistemlerinin verimliliğini etkileyen parametreler; filtre gövdesinin iyi yataklanması ve yüzey hızının doğru seçilmiş olmasıdır.
 
İyi yataklanmış ve yüzey hızı kirlilik yüküne uygun seçilmiş bir multimedya kum filtrede, filtrasyon hassasiyeti 15-20 mikronun altındadır.
 
Servis periyodunda, süzülerek filtre katmanları arasında tutulan partiküller, geri yıkama periyodunda deşarj edilerek, filtre malzemesinin temizlenerek medyanın tazelenmesi sağlanır.
 
Multimedya Kum Filtre Sistemi Standart Özellikleri
 
Sudan Etkilenmeyen FRP veya Boyalı Karbon Çelik Gövde
Tam Otomatik Otomasyon Sistemi
Kullanıma Uygun Model
Üstün Nitelikli Mineraller
İnsan Müdahalesiz Minimum Bakım
Düşük Enerji ve İşletme Maliyeti
10 Bar Tank Test Basıncı
2 - 7 Bar Çalışma Aralığı
Max 50 °C Çalışma Sıcaklığı
 
Aktif Karbon Filtrasyon Sistemleri
 
Aktif karbon filtre sistemleri; suda istenmeyen klor, renk, tat , koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır.
 
Aktif karbon, kömürümsü ancak çok geniş yüzey alanına (1000-1500 m2/gr) sahip bir malzemedir.
 
Aktif karbon filtre nin verimliğini, filtre yatağında kullanılan aktif karbon un özellikleri ve suyun filtrasyon hızının doğru seçilmiş olması belirler.
 
Aktif karbon filtre sistemleri, suyun arıtılması esnasında filtrasyon mekanizmasının yanında absorbsiyon mekanizması da işlem yapmaktadır. Bu sebeple Aktif Karbon Filtreler fizyo-kimyasal arıtma yapan sistemlerdir.
 
Aktif karbon filtre sistemi, insan müdahalesine gerek duymaksızın tam otomatik olarak çalışır.Günde 15-20 dakika süre ile otomatik ters yıkama işlemini yapan Aktif Karbon Filtre bu şekilde kendisini yeniler.
 
Aktif karbon filtre sistemleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, mineral yatağının bakteri üremesi için uygun ortam oluşturabilmesidir. Çünkü, aktif karbon organik maddeyi bünyesinde biriktirir ve eğer suda bakteri varsa bakteri bu organik maddeyi besin olarak kullanarak üreyebilir.
 
Bu gibi durumlarda bakteri kaçağı oluşumu mümkündür. Bu sebeple aktif karbonun öncesinde ve sonrasında suyun dezenfekte edilmesi önemlidir.
 
Aktif Karbon Filtre Sistemi Özellikleri
 
FRP veya Boyalı Karbon Çelik Gövde , Tam Otomatik Otomasyon Sistemi
Kullanıma Uygun Model , Üstün Nitelikli Mineraller
İnsan Müdahalesiz Minimum Bakım , Düşük Enerji ve İşletme Maliyeti
10 Bar Tank Test Basıncı  , 2 - 7 Bar Çalışma Aralığı
Max 50 °C Çalışma Sıcaklığı

 

TEKLİF AL FORMU

FORMU GÖNDER

Diğer Ürünlerimiz

Su arıtma sektörüne kaliteli ekipmanları uygun fiyatla sunma yolunda ilerlemekte ve her geçen gün ürün portföyümüzü genişletmekte, müşterilerimize yüksek kalitede hizmet sunmaya devam etmekteyiz.
Tıkla Ara